מיתרים רוקדים
שדרות הציונות 33 | כ"ג כסלו תש"פ 21.12.2019 | 20:00
שניות
דקות
שעות
ימים
מופע אתני צבעוני ומלא חיים בביצוע להקת המוסיקה והמחול של סונאן ממחוז גאנסו. במופע "מיתרים רוקדים" יוצגו מגוון קטעי מוסיקה המשלבים ריקוד בתלבושות מסורתיות, שירה ונגינה על כלים סינים ומונגוליים. מחזור גאנסו שבמערב סין הוא בעל חשיבות גבוהה בהיסטוריה הסינית שכן דרכו עברה דרך המשי המסורתית. גאנסו גובלת עם המחוזות טיבט, צ'ינג האי, שינג'יאנג ועוד ואוכולוסייתה המגוונת כוללת בתוכה לא רק את אנשי ההאן (הקבוצה האתנית שעמה נמנית מרבית אוכלוסיית סין) אלא גם טיבטים, קזחים, מונוגולים ואויגורים. במופע, מוצגים על הבמה במוסיקה ומחול הפולקלור, המנהגים והמסורות של תושבי סונאן.

הלהקה מהווה חלק ממרכז האומניות של סונאן ומונה במקור עשרות רקדנים, זמרים ונוגנים. על הבמה בישראל יופיעו 16 מבין חברי הלהקה. מאז הקמתה הופיעה באירוע תרבות ברחבי סין כולה ובפרט באירועי הפתיחה והסגירה של אולימפיאדת בייג'ינג 2008, וברחבי העולם כולו.


מחוז גאנסו שבמערב סין הוא בעל חשיבות גבוהה בהיסטוריה הסינית שכן דרכו עברה דרך המשי המסורתית והוא היווה מוקד למפגש תרבותי בין הסוחרים והאוכלוסיות השונות שעברו בו. מאחר וגאנסו גובלת עם המחוזות טיבט, צ'ינג האי, שינג'יאנג ועוד, אוכלוסייתה המגוונת כוללת בתוכה לא רק את אנשי ההאן (הקבוצה האתנית שעמה נמנית מרבית אוכלוסיית סין), אלא גם טיבטים, קזחים, מונגולים ואויגורים. להקת המוסיקה והמחול האתני מגיעה אלינו מהאוטונומיה האתנית סונאן. הלהקה מונה עשרות רקדנים, זמרים ונגנים, על הבמה בחיפה יופיעו 16 מתוכם.מאז הקמתה, הופיעה הלהקה באירועי תרבות ברחבי סין כולה ובפרט באירועי הפתיחה והסגירה של אולימפיאדת בייג'ינג 2008. בסבב ההופעות האחרון ביקרה הלהקה גם בתאילנד, קוריאה, מצרים, תוניס, מאוריציוס והשנה גם בישראל.


מה בתוכנית

צור קשר

שלחו